Nová pneumatika Bridgestone Dueler All-Terrain A/T002 je prémiová terénna pneumatika, ktorá zvládne nielen výzvy terénu, ale obstojí aj na asfalte.

Ako pneumatika Dueler All-Terrain A/T002 dosahuje tento výkon?

  • S agresívnym dizajnom pneumatiky: lepšia prispôsobivosť a rýchlejšia reakcia na rôzne typy terénu. Inovatívny šesťuholníkový tvar blokov a dizajn dezénu zabezpečuje vynikajúcu priľnavosť a vyváženosť brzdenia na rôznych povrchoch, ako aj priľnavosť na blate a snehu, pričom sa pneumatika po návrate na asfalt sama čistí.
  • S vynikajúcou priľnavosťou na mokrej aj suchej vozovke: pre dokonalú ovládateľnosť ponúka silnú priľnavosť v priamom smere aj v zákrutách, k čomu výrazne prispieva zmes s vysokým obsahom siliky. Pneumatika má tiež označenie 3PMSF a M+S, vďaka čomu je ideálna do zimných podmienok.
  • So 40% lepším kilometrovým výkonom ako jej predchodca, vďaka maximalizovanej šírke a hĺbke dezénu a optimalizovanej kontaktnej ploche.
Foto: Bridgestone

Pneumatika prémiovej kategórie prispôsobená potrebám vodičov

Na základe nášho komplexného prieskumu trhu hľadajú vodiči vozidiel 4×4 slobodu a dobrodružstvo, ako aj istotu a pokoj, aby boli pripravení na cestu bez ohľadu na počasie či terén. S novou pneumatikou Bridgestone Dueler All-Terrain A/T002 dávame všetkým vodičom 4×4 potrebnú istotu a kontrolu.“ povedal Emilio Tiberio, COO & CTO Bridgestone EMIA.

Nová pneumatika Bridgestone Dueler All-Terrain A/T002, vyvinutá a vyrábaná v Európe, je k dispozícii v 43 rozmeroch od 15 do 19 palcov. Terénna pneumatika bola navrhnutá a testovaná v európskom výskumnom a vývojovom centre spoločnosti Bridgestone pomocou technológie Virtual Tyre Development, ktorá umožňuje vytvoriť a virtuálne otestovať digitálnu verziu vyvíjanej pneumatiky ešte pred vytvorením prototypu. Výsledkom tohto udržateľného riešenia je výrazná úspora surovín a emisií CO2 počas vývoja.

Bridgestone Dueler All-Terrain A/T002, vytvorená v súlade so záväzkom spoločnosti Bridgestone E8, je tiež výsledkom skúseností a odborných znalostí, ktoré spoločnosť Bridgestone získala pri vývoji pneumatiky špeciálne navrhnutej pre Lamborghini Huracán Sterrato. Ako exkluzívny partner pneumatík pre tento superautomobil spoločnosť Bridgestone jedinečným spôsobom vyvinula prvú terénnu pneumatiku run-flat pre superautomobily, aby zlepšila terénne schopnosti modelu Huracán Sterrato a zároveň maximalizovala vzrušenie a pôžitok z jazdy na asfalte.

Predchádzajúci článokPneumatika Proxes Comfort sa v teste Auto Express umiestnila na druhom mieste
Ďalší článokAuto Bild Test celoročných pneumatík 2023 – 225/45R17 predbežný test