Majstrovstvá Európy sa budú konať v Mníchove od 11. do 21. augusta 2022. Súčasťou tohto multišportového podujatia budú aj Majstrovstvá Európy v atletike, ktoré bude spoločnosť Toyo Tires podporovať ako partner.

Majstrovstvá Európy v atletike

Majstrovstvá Európy v atletike sú súčasťou majstrovstiev Európy, ktoré sa tento rok uskutočnia v Olympiaparku v Mníchove. Na podujatí sa zúčastní 4 700 športovcov z 50 krajín v deviatich disciplínach: atletika, plážový volejbal, kanoistika, športová gymnastika, cyklistika, veslovanie, športové lezenie, stolný tenis a triatlon.
Od 15. do 21. augusta sa na Olympijskom štadióne a v centre Mníchova uskutočnia rôzne atletické disciplíny. Od maratónu 15. augusta a finále mužskej a ženskej štafety na 4×100 m 21. augusta bude na programe európska atletika.

Spoločnosť Toyo Tires je partnerom Európskej atletiky od roku 2018, keď sa v Berlíne konali letné hry. Majstrovstvá Európy v atletike v Paríži naplánované na rok 2020 museli byť zrušené kvôli epidémii koronavírusu. O to viac sa môžete tešiť na Mníchov, kde sa v Olympiaparku, na námestí Königsplatz a na olympijskej regate plánuje kultúrny festival.

Kenta Kuribayashi, prezident spoločnosti Toyo Tire Europe GmbH, je tiež spokojný so spoluprácou s európskou atletikou:
“Spoločnosť Toyo Tires je hrdá na to, že je od roku 2018 partnerom Európskej atletiky. Duch šampionátu, výzva byť najlepší, sa úzko odráža. naša spoločnosť oceňuje, že atletický šport je úzko prepojený so značkou Toyo Tires. Po tom, ako boli v roku 2020 zrušené majstrovstvá v Paríži kvôli epidémii, je mníchovské podujatie veľmi očakávané tak súťažiacimi, ako aj divákmi.”

Predchádzajúci článokŽivotnosť pneumatík: ako dlho sa dajú používať pneumatiky?
Ďalší článokProtektorovanie: čo je protektorovaná pneumatika?