Veľký test letných pneumatík 2021: Porovnanie viac ako 50 pneumatík Test letných pneumatík bol vykonaný na 53 pneumatikách v rozmere 205/55R16. Prvá bezpečnostná kontrola rýchlo poukázala na slabiny niektorých pneumatík. V roku 2021 AUTO BILD testoval letné pneumatiky v najvyhľadávanejšom rozmere 205/55 R16 v Európe. Tento rozmer je kompatibilný s väčšinou kompaktných vozidiel, ako sú VW Golf, Seat Leon, Audi A3, Škoda Octavia, Peugeot 308, BMW radu 1 a Opel Astra. Na testy bolo anonymne zakúpených viac ako 50 letných pneumatík. V rámci prvej bezpečnostnej kontroly bola skúmaná brzdná dráha na suchej aj na mokrej vozovke.

Do druhého kola postúpili iba pneumatiky s najkratšou brzdnou dráhou. V tomto kole bol testovaný aquaplaning, ovládateľnost a kilometrová výdrž. Letné pneumatiky KUMHO Podľa očakávania sa všetci prémioví výrobcovia dostali do čela bezpečnostnej kontroly. Medzi cenovo najvýhodnejšími značkami dosiahli značky Kumho Ecsta HS51 a Falken Ziex ZE 310, mimoriadne dobré umiestnenie. Dostali sa do top 10 s dĺžkou ich brzdnej dráhy. Je zaujímavé, že pri nákupe stojí za zmienku názov letnej pneumatiky značky Pirelli, ktorá zhŕňa niekoľko svojich letných produktov pod názvom P7, takže ich výrobky možno rozlíšiť iba malou skratkou.

Letné pneumatiky FALKEN Do finále sa dostalo 20 letných pneumatík Aj keď posledné kolo testu ešte nie je dokončené, výsledky bezpečnostnej kontroly sú teraz už známe. Prvá tabuľka zobrazuje 20 letných pneumatík, ktoré sa dostali do finálového kola. Druhá tabuľka zobrazuje brzdné hodnoty ďalších 33 testovaných letných pneumatík.

Predchádzajúci článokTest letných pneumatík ADAC-ÖAMTC 2021
Ďalší článokAUTO ZEITUNG – test letných pneumatík 2021