MICHELIN CrossClimate 2: nová generácia celoročných pneumatík Michelin

Michelin CrossClimate 2
 • Líder v kategórii celoročných pneumatík
 • Inovatívne technológie poskytujú vynikajúci výkon od prvého do posledného kilometra
 • Dlhodobý výkon je charakteristickým znakom pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2

Vďaka viacerým niekedy zdanlivo protichodným vlastnostiam je pneumatika MICHELIN CrossClimate 2 schopná odolávať väčšine poveternostných podmienok na ceste bez ohľadu na ročné obdobie.

Líder v kategórii celoročných pneumatík

Michelin začal 1. septembra predávať pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 v Maďarsku. Hlavné vlastnosti tejto novej generácie štvorsezónnych pneumatík Michelin, ktorá bola súčasne uvedená na trh v celej Európe:

 • Má brzdný výkon, energetickú účinnosť a odolnosť letnej pneumatiky na suchých aj mokrých cestách.
 • Ponúka trakciu a brzdný výkon zimnej pneumatiky na zasnežených cestách a pri nízkych teplotách. Pneumatika MICHELIN CrossClimate 2 má certifikát 3PMSF, takže je bezpečná na zasnežených cestách a na snehu pôsobí presvedčivo.

Ako líder v kategórii celoročných pneumatík sa pneumatika MICHELIN CrossClimate 2 umiestnila na popredných miestach v mnohých európskych testoch, ktoré testujú aj prémiové produkty.

 • Na prvom mieste sa umiestňuje vďaka svojmu brzdnému výkonu:
  • Na suchých cestách.
  • Na mokrých cestách (opotrebované pneumatiky do minimálnej hĺbky dezénu povolenej predpismi).
  • Na zasnežených cestách od prvého po posledný kilometer (na nových aj opotrebovaných pneumatikách).
 • Najlepšie hodnotenie trakčných vlastností na zasnežených cestách od prvého po posledný kilometer (nové aj opotrebované).
 • Druhé miesto za brzdný výkon na mokrej vozovke (testované na nových pneumatikách).
 • Vynikajúci dojazd a valivý odpor.

Vysoká výkonnosť od prvého po posledný kilometer vďaka inovatívnym technológiám

S pneumatikou CrossClimate 2 spoločnosť MICHELIN úspešne spojila výhody rôznych materiálových technológií a vytvorila tak kompletný balík. Jej bezprecedentné vlastnosti boli vyvinuté s cieľom dosiahnuť najlepšiu možnú rovnováhu medzi materiálom behúňa a dezénom a stanoviť trhový štandard pre novú generáciu celoročných pneumatík od prvého po posledný kilometer až po minimálnu hĺbku dezénu povolenú predpismi. Pneumatika MICHELIN CrossClimate 2 dosiahla v rokoch 2020 a 2021 najlepšie výsledky v šiestich z deviatich testov (najmä v oblasti trakcie a brzdného výkonu), a to ako nová aj opotrebovaná pneumatika.

Okrem toho pneumatika MICHELIN CrossClimate 2 ponúka vynikajúci dojazd: vďaka materiálu a rozloženým lamelám sa znižuje valivý odpor a zvyšuje životnosť pneumatiky.

Dlhodobá výkonnosť – hlavný parameter MICHELIN CrossClimate 2

Pneumatiky sú vďaka svojej dlhšej životnosti prospešné pre všetkých:

 • Pre vodičov:
  • môžu najazdiť viac kilometrov s rovnakou sadou pneumatík,
  • úsporné, oveľa lepší pomer ceny a výkonu na kilometer,
  • valivý odpor pneumatiky tiež prispieva k úspore paliva na kilometer.

Pre planétu:

 • Menšie množstvo pneumatík si vyžaduje menej surovín, takže výrobný proces produkuje menej odpadu.
 • Zvýšený valivý odpor znamená nižšie emisie CO2 na kilometer. Valivý odpor pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 je porovnateľný s valivým odporom porovnateľnej štandardnej pneumatiky.

Výzvou vo výrobnom procese bolo, že pneumatika MICHELIN CrossClimate 2 je k dispozícii v 105 rôznych rozmeroch od 15 do 20 palcov. Sortiment zahŕňa 65 nových rozmerov, čo predstavuje 40 % nárast oproti predchádzajúcemu modelu MICHELIN CrossClimate+.

Pneumatiky MICHELIN CrossClimate 2 sa vyrábajú výlučne vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku a Španielsku, celkovo v siedmich európskych závodoch. “Od svojho uvedenia na trh mala originálna pneumatika MICHELIN CrossClimate zásadný vplyv na európsky trh celoročných pneumatík, ktorý odvtedy zaznamenal ročný nárast o viac ako 19 %, navyše ako jediný segment počas pandémie neustále rástol,” hovoril Scott Clark, výkonný viceprezident spoločnosti Michelin. “V nasledujúcich piatich rokoch sa očakáva, že tento segment porastie o viac ako 16 % ročne. Michelin CrossClimate 2 je ďalším príkladom udržateľnej stratégie skupiny: bezpečnejšia, trvácnejšia a úspornejšia.”

O skupine Michelin Group

Poslaním spoločnosti Michelin je podporovať udržateľnú mobilitu: jeden z popredných svetových výrobcov pneumatík navrhuje, vyrába a predáva pneumatiky na podporu efektívnej dopravy a cestovania a ponúka služby a riešenia súvisiace s výrobkami na podporu efektívnej mobility. Snaží sa zákazníkom poskytnúť výnimočný zážitok z cestovania. Spoločnosť Michelin vyvíja aj high-tech materiály pre automobilový priemysel. Spoločnosť Michelin so sídlom v Clermont-Ferrand vo Francúzsku má obchodné zastúpenie v 170 krajinách, zamestnáva viac ako 127 000 ľudí a prevádzkuje 69 výrobných závodov po celom svete.

Zdroj: ETRMA, Európske združenie výrobcov pneumatík a gumy (European Tyre & Rubber Manufacturers Association)

Vyberte si z našej širokej ponuky zimných, letných a celoročných pneumatík!

Predchádzajúci článok80. výročie NEXEN TIRE – oslava s novým logom
Ďalší článokTest AutoBild 2022, prekvapujúci výsledok – Rotalla na prvých priečkach rebríčka