Počuli ste už o novej celoročnej pneumatike GT Radial MAXMILER ALLSeason2? My Vám ju teraz s radosťou predstavíme!

Spoločnosť Giti Tire prišla na trh s jedinečnou a vylepšenou celoročnou pneumatikou GT Radial MAXMILER ALLSeason2. Táto generácia pneumatiky dosiahla najlepšie možné hodnotenie v teste priľnavosti na mokrom povrchu a tak na štítku EÚ môžete nájsť výslednú známku A.

Ako  pneumatika GT Radial MAXMILER ALLSeason2 vznikla?

Pneumatika vznikla inováciou rady celoročných pneumatík GT Radial pre dodávky a úžitkové vozidlá. O európskej kvalite pneumatiky nás môže presvedčiť aj jej samotný vývoj, ktorý prebiehal v stredisku Giti Tire v Nemecku , Hannover. Vývojárom sa podarilo dosiahnuť skrátenie brzdnej dráhy na mokrej vozovke o 15% a ovládateľnosť na mokrom povrchu sa taktiež zdokonalila až o 20%. Pneumatika GT Radial MAXMILER ALLSeason2  dosiahla taktiež lepšie výsledky oproti predchádzajúcej rade v testoch na suchu a to rovnako pri brzdení a ovládateľnosti vozidla. Vlastnosti, ktorým však rada GT Radial vynikala- napr. jej robustnosťou a dlhou životnosťou- boli samozrejme zachované.

Pneumatika je dostupná v 16 rozmeroch pre disky „15-17“, v šírkach 195-235 a s profilmi bočníc 55-75. Rýchlostné symboly zahŕňajú R, S, T a H (170-210 km/h).

 Pneumatiky GT Radial MAXMILER ALLSeason2 sa skladajú z najnovšej zmesi behúňa, ktorá obsahuje vysoký podiel kremíka. Ten má za úlohu zaistiť nízku hodnotu valivého odporu pneumatiky, čo zaručí aj nízku spotrebu paliva. Pre dodávky a v dnešnej dobe často využívané donáškové služby je veľmi dôležité, aby ochrana bočníc bola na čo najvyššej úrovni, keďže môžu niekoľkokrát za deň vyjsť na obrubník či čliť náročnejším terénom. Preto pri pneumatikách GT Radial MAXMILER ALLSeason2 vývojári mysleli práve na toto a navrhli bočnice tak, aby zniesli aj vyššiu záťaž.  

Vlastnosti pneumatiky GT Radial MAXMILER ALLSeason2 sú umocnené vyšším počtom lamiel, ktoré sa nachádzajú v blokoch dezénu. Tým, ako už uvádzame vyššie, majú vysokú priľnavosť a bezpečnosť na mokrých cestách. Neostávajú však ani pri brzdení a trakcii na snehu a klzkom povrchu. To, že pneumatiky môžete využiť počas všetkých štyroch ročných období značí aj alpský symbol  (3PMSF).

Fabio Pecci-Boriani, hlavný produktový manažér pre osobné, SUV a ľahké úžitkové pneumatiky v spoločnosti Giti Tire (Europe), povedal: „Segment celoročných pneumatík pre ľahké úžitkové vozidlá zaznamenáva stále rastúci dopyt a je pre nás veľmi dôležité, aby sme dokázali ponúknuť pneumatiku, ktorá kombinuje skvelé jazdné vlastnosti v náročných komerčných aplikáciách. „Pneumatika GT Radial MAXMILER AllSeason2 poskytuje celoročnú spoľahlivosť, odolnosť, vysoký kilometrový výkon a zlepšený brzdný výkon na mokrých, zasnežených a klzkých cestách pre ešte väčšiu bezpečnosť. Rozšírenie sortimentu a rýchlostných symbolov na najobľúbenejších rozmeroch znamená, že teraz pokrývame viac ako 90 % nášho cieľového trhu vozidiel. Meno GT Radial MAXMILER sa za posledných niekoľko desaťročí stalo synonymom dôvery, spoľahlivosti, bezpečnosti, odolnosti a kilometrového výkonu a AllSeason2 nie je výnimkou.”

Vyberte si z ponuky pneumatík GITI Tire a nechajte si ich prezuť v jednom z našich pneuservisov v rámci Slovenska.

PNEUMATIKY GITI

Predchádzajúci článokRozsvietila sa kontrolka motora: čo to znamená?
Ďalší článokDiagnostika motora: čo sa deje počas autodiagnostiky?