Tento víkend sa bude opätovne niesť v duchu Formuly 1. U našich južných susedov, na Hungoringu, sa uskutoční už 11. kolo pretekov.

Veľká cena Maďarska na okruhu Hungaroring

Veľká cena Maďarska sa už po 38. raz uskutoční na jednom z ikonických miest Formuly 1, ktoré bolo vždy domovom vzrušujúcich a napínavých pretekov. Trať je dlhá 4,381 kilometra, s bohatou škálou zákrut a dlhých roviniek, čo poskytuje jazdcom vynikajúcu príležitosť otestovať seba a svoje tímy. Ako každý rok diváci od pretekov očakávajú napätie. Okrem tímov formuly 1 budú tento víkend na okruhu Mogyorod súťažiť aj tímy formuly 2 a formuly 3, ako aj jazdci Porsche Super Cupu.

Brad Pitt napokon nebude na Hungaroringu natáčať

Ako sme Vás už predtým informovali na našom Instagrame (arspneu sk)– pripravuje sa veľkolepý film o Formuly 1- v hlavnej úlohe s Bradom Pittom. Súčasťou filmu mali byť aj zábery z Hungaroringu- podobne ako zo Silverstonu- no žiaľ kvôli štrajku amerického filmového priemyslu bude natáčanie pokračovať až na Veľkej cene Belgicka v Spa. Film bude skúmať jedinečný svet F1 a vášeň a lásku k motoristickému športu spolu s ikonickými postavami, ktoré v ňom vystupujú.

Daniel Ricciardo sa vracia

Daniel Ricciardo sa po minuloročnom odchode z McLarenu vráti na Hungaroring na štartový post formuly 1. V tejto sezóne nemal vlastné miesto v žiadnom tíme, namiesto toho sa vrátil do Red Bullu ako rezervný jazdec. Po Veľkej cene Veľkej Británie sa však vedenie tímu rozhodlo s okamžitou platnosťou vyradiť jazdca svojej dcérskej spoločnosti Alpha Tauri Nycka de Vriesa a nahradiť ho Ricciardom.

Terénne testy inovácií

Na Veľkej cene Maďarska sa testuje zmena, ktorá sa má zaviesť kvôli prípadnej regulácii prideľovania pneumatík Pirelli na kvalifikáciu. V rámci alternatívneho prideľovania pneumatík (ATA) budú môcť tímy v prvej časti kvalifikácie použiť len tvrdú zmes, v druhej časti strednú zmes a v Q3 mäkkú zmes z pneumatík pridelených na daný týždeň. Očakáva sa, že vďaka novým pravidlám budú preteky aj kvalifikácia napínavejšie.

Vyberte si z našej ponuky letných pneumatík a nechajte si ich namontovať v ktoromkoľvek z našich 7 servisných miest po celom Slovensku.

Letné pneumatiky Pirelli

                           

Predchádzajúci článok Juventus oznámil partnerstvo s Nexen Tire
Ďalší článokVeľká cena Maďarska Formuly1 : Hungaroring- výsledky