Posledný aprílový víkend sa uskutočnilo prvé z deviatich kôl Kumho TCR World Tour, ktoré sa konalo na Medzinárodnom okruhu Algarve v Portugalsku.  Norbert Michelisz (BRC Hyundai), výherca World Touring Car Cup  2019 , opäť potvrdil svoje schopnosti a  víťazným triumfom  sa zapísal do histórie TCR World Tour. V prvých pretekoch skončil na víťaznom pódiu spolu s Mikelom Azconom (BRC Hyundai) a Robom Huffom (Audi Sport Team Comtoyou). V TCR Europe dosiahol maximálny počet bodov John Filippi (40), čím získal 3 bodový náskok pred druhým Kobom Pauwelsom a na treťom mieste skončil Tom Coronel, ktorý  v minuloročných pretekoch TCR Europe sa v celkovom hodnotení umiestnil na tretej priečke.

Preteky Kumho TCR Word Tour

Norbert Michelisz odštartoval dobre a prešiel cez pole v 1. zákrute, v jeho  tesnom závese boli Azcona, Huff a Frédéric Vervisch (Audi Sport Team Comtoyou).

Väčšiu časť pretekov bol priebeh rovnaký a medzi lídrami nenastali žiadne zmeny.

Zmena prišla v poslednom kole pretekov, keď Dušan Borković (Target Competition)  predbehol Viktora Davidovského (Comtoyou Racing) na 4. mieste. V pretekoch nenastal žiaden ďalší zvrat a  tak  skončili v poradí, v akom sa začali. Michelisz a Azcona obsadili prvé dve miesta pre BRC Hyundai, zatiaľ čo Huff a Vervisch skončili na treťom a štvrtom mieste za Team Audi Sport Comtoyou. Girolami s novou Hondou sa umiestnil na 5. mieste.

Zdroj: Facebook

Norbert Michelisz

Michelisz: „Je to fantastický pocit začať novú éru a novú sezónu takto, nemôžem byť šťastnejší. Moje auto fungovalo skvele v kvalifikácii a teraz aj v pretekoch. Štart nebol taký jednoduchý, pretože svetlá zhasli super rýchlo, takže som nebol pripravený, ale všetci ostatní vyzerali byť tiež prekvapení rýchlym štartom. Nakoniec som vedel, že ak sa mi podarí zostať vo vedúcej pozícii , bude polovica práce hotová. K prekážkam som pristupoval konzervatívne a prvých pár kôl som si dával pozor na ľavú prednú pneumatiku, potom, keď som si zvykol na dráhu, začal som do toho ísť viac naplno.”

Portimão – 1. preteky celkovo

1. Norbert Michelisz (BRC Squadra Corse, Hyundai Elantra N), 12 kôl

2. Mikel Azcona (BRC Squadra Corse, Hyundai Elantra N), 0,705

3. Rob Huff (Comtoyou Racing, Audi RS 3 LMS), 1,005

Portimão – Race 1 TCR Europe

1. John Filippi (Comtoyou Racing, Audi RS 3 LMS), 12 kôl

2. Kobe Pauwels (Comtoyou Racing, Audi RS 3 LMS), 4,973

3. Tom Coronel (Comtoyou Racing, Audi RS 3 LMS), 6,283

Championship Points – TCR World Tour

1. N. Michelisz, 45 bodov; 2. M. Azcona, 35; 3. R. Huff 30

Championship Points – TCR Europe

1. J. Filippi, 45 bodov; 2. K. Pauwels, 42; 3. T. Coronel 40

Predchádzajúci článokLetná pneumatika Vredestein Comtrac 2 je víťazom testu
Ďalší článokUťahovací moment skrutiek kolies: 3 bežné chyby a ako sa im vyhnúť