Tím Falken Motorsports skončil tento víkend na pretekoch ADAC TotalEnergies 24 hodín na Nürburgringu v prvej desiatke. Tím čelil viacerým výzvam.

Počas 51. ročníka pretekov ADAC TotalEnergies 24 hodín, ktoré sa konali na okruhu Nürburgring, bol počet fanúšikov na tribúnach neuveriteľných 235 000. Preteky, ktoré sa konali v úplne suchých podmienkach, netypických pre oblasť Eiffel, poskytli vzrušujúcu zábavu a množstvo sprievodných podujatí.

Kvalifikácia na 24 hodín Nürburgringu

Kvalifikácia prebehla podľa predstáv spoločnosti Falken. Nico Menzel (s vozidlom číslo 44) zvládol 25,378-kilometrový okruh Veľkej ceny Nürburgringu a kombináciu Nordschleife za 8minút, 11 sekúnd, 211 stotín. Tým zabezpečil sebe a tímovým kolegom Joelovi Erikssonovi, Timovi Heinemannovi a Martinovi Raggingerovi šieste štartovacie miesto ako najlepší pretekár značky športových vozidiel zo Zuffenhausenu. Sesterské vozidlo č. 33 s Klausom Bachlerom, Svenom Müllerom a Alessiom Picariellom za volantom skončilo na štartovom rošte na 14. mieste s časom 8:12,5999 .

Preteky 24h Nürburgring

V prvej tretine pretekov sa vozidlo #44 dlho držalo vpredu ako najlepšie Porsche a dočasne obsadilo tretiu priečku. Približne o polnoci sa však zrazilo s rivalom a roztočilo sa. Vozidlo potom muselo prejsť krátkou opravou. Na konci 24-hodinovej stíhacej jazdy skončila  posádka vozidla #44  Menzel / Eriksson / Heinemann / Ragginger na 10. mieste.

Falken – Nürburgring 24h

Pre vozidlo #33 boli preteky ešte divokejšie. Kolízia v úvodných fázach spôsobila počiatočnú časovú stratu, ale po pôsobivom zotavení sa vozidlo typu 911 rýchlo vrátilo do prvej pätnástky. Okolo 3:30 sa Porsche Falken pri predbiehaní opäť zrazilo s pomalším vozidlom a následne narazilo do bariéry. Pre trojicu  Bachler/Müller/Picariello to znamenalo koniec pretekov.

„Naším cieľom bolo skončiť v prvej päťke, čo by bolo vzhľadom na výkon našich vozidiel možné. Bohužiaľ, tentoraz nám šťastie neprialo,” zhrnul Markus Bögner, výkonný viceprezident a konateľ spoločnosti Falken Tyres Europe GmbH. „Chceli by sme sa poďakovať nášmu partnerovi Schnabl Engineering za vynikajúcu prácu pri príprave vozidiel a našim 300 spokojným hosťom, s ktorými sme prežili nezabudnuteľný víkend.