Pneumatiky Proxes Sport2 od spoločnosti Toyo Tires získali totiž prestížne ocenenie RED DOT za dizajn!

Ocenenie Red DOT za dizajn sa udeľuje už pomaly 70 rokov. V roku 1955 vznikla prvá výročná súťaž dizajnu a 5. októbra sa v Essen’s Villa Hügel otvorila výstava “Ständige Schau formschöner Industrieerzeugnisse” (“stála výstava atraktívne navrhnutých priemyselných výrobkov”). Inovatívna výstava spotrebného tovaru sa považovala za štandardnú prezentáciu, ktorá slúžila ako vzor pre priemysel aj spotrebiteľov a stretla sa s celosvetovou pozornosťou. Získať RED DOT AWARD: PRODUCT DESIGN však nie je jednoduché! Musíte totiž vynikať v troch oblastiach: estetika, funkčnosť a inovácia.

Proxes Sport 2 zapôsobil na porotu

Pneumatika Proxes Sport 2 zaujala najmä asymetrickým dizajnom pneumatiky s diagonálnymi bočnými drážkami. Tie však nie sú “iba na okrasu,” ale majú za úlohu najmä posilniť brzdný výkon na mokrej a suchej vozovke. O svojej funkčnosti pneumatika presvedčila aj svojou ojedinelou zmesou: Polymérovou matricou na vnútornej strane, ktorá zlepšuje priľnavosť pneumatiky k povrchu vozovky a špeciálnym pružným materiálom na vonkajšej strane Proxes Sport 2, ktorý vylepšuje jej trakciu. Optimalizovaný profil bočnice kontroluje sily pri zatáčaní.

Inovácia je niečo v čom spoločnosť Toyo Tires doslova “hviezdi” : od metódy pomocou ktorej dokáže z CO2 vyrobiť kaučuk po nanotechnológie pomocou ktorých je vyrobená aj pneumatika Proxes Sport 2. Športovú jazdu si tak vodiči môžu dostatočne vychutnať najmä vďaka príjemnému a udržateľnému výkonu pneumatiky, jej ľahkému ovládaniu a v neposlednom rade vynikajúcej priľnavosti na mokrej vozovke.

Test časopisu AUTO BILD

Tento test taktiež potvrdil slušné jazdné vlastnosti pneumatiky, ktorá obdržala hodnotenie “good” a časopis by Proxes Sport2 svojim čitateľom rozhodne odporúčal. Kladné hodnotenie umocnilo ešte ocenenie Red Dot, ktoré nenechalo výnimočnosť dizajnu navrhnutého spoločnosťou Toyo Tires nepovšimnutým!

Sme hrdým autorizovaným predajcom pneumatík Toyo Tires na Slovensku! Vyberte si z našej ponuky letných pneumatík Toyo a príďte si ich prezuť do jedného z našich pneuservisov.

LETNÉ PNEUMATIKY TOYO TIRES

Predchádzajúci článokKumho Tire je novým prémiovým partnerom AC Miláno
Ďalší článokBezstarostná cesta na dovolenku autom: Ako na to?