Dizajn a konštrukcia pneumatiky prispievajú k vynikajúcemu výkonu vo vysokých rýchlostiach, presnosti, vynikajúcej priľnavosti na mokrom i suchom povrchu a odozve na riadenie – dokonale zapadajú do DNA Lamborghini Revuelto.

Pneumatiky Bridgestone Potenza Sport vyvinuté špeciálne pre Lamborghini Revuelto, sú k dispozícii vo veľkostiach 20, 21 a 22 palcov. Pneumatiky sú k dispozícii aj s technológiou Run-flat (RFT), ktorá umožňuje bezpečnú jazdu po defekte až do vzdialenosti 80 km pri rýchlosti 80 km/h a tlaku 0 barov.

Jedinečne navrhnuté pneumatiky pre každého vodiča

Nové Lamborghini Revuelto je k dispozícii s pneumatikami Potenza Race určenými na preteky ako aj s pneumatikami Blizzak LM005 určenými pre zimné obdobie. “Spoločnosť Bridgestone vyvinula pre Lamborghini jedinečný rad pneumatík, ktoré dokonale dopĺňajú a zvýrazňujú charakter modelu Revuelto. Naše pneumatiky s technológiou run-flat poskytujú jazdné vlastnosti potrebné pre športové vozidlo bez toho, aby sme znížili úroveň výkonu.” – povedal Steven De Bock, viceprezident OE divízie osobných pneumatík spoločnosti Bridgestone EMIA.

Postavené na vzrušujúcej a exkluzívnej spolupráci

“Sme mimoriadne radi, že môžeme opäť spolupracovať so spoločnosťou Bridgestone ako naším exkluzívnym partnerom v oblasti pneumatík. Prostredníctvom tohto partnerstva budeme pokračovať v našej úzkej spolupráci, ktorá sa začala s modelmi Huracán STO, EVO, Tecnica a Sterrato.” – dodal Cristian Mastro, marketingový riaditeľ spoločnosti Lamborghini.

Pneumatiky Bridgestone pre Lamborghini Revuelto, vyvinuté a vyrábané v Taliansku, boli navrhnuté a testované v európskom výskumnom a vývojovom centre spoločnosti, s využitím technológie virtuálneho vývoja. Tento trvalo udržateľný prístup umožňuje vytvoriť a virtuálne otestovať digitálnu verziu vyvíjanej pneumatiky ešte pred výrobou prototypov, čím sa počas vývoja šetria suroviny a emisie CO2.

Vysokovýkonné prémiové pneumatiky Potenza Sport, vyvinuté špeciálne pre Lamborghini Revuelto, sú dostupné v rozmeroch: 265/35 ZRF20 a 265/30 ZRF21 pre prednú nápravu a v rozmeroch 345/30 ZRF21 a 355/25 ZRF22 pre zadnú nápravu, v oboch prípadoch s technológiou Run-flat.

K dispozícii je aj skutočne výkonná kombinácia, ktorú poskytujú pneumatiky 265/35 ZR20 na prednej náprave a pneumatiky 345/30 ZR21 Potenza Sport (bezdušová verzia) na zadnej náprave.

Pre pretekárske účely je k dispozícii pneumatika Bridgestone Potenza Race s rozmermi 265/35 ZR20 a 345/30 ZR21, zatiaľ čo pre zimné podmienky je k dispozícii pneumatika Bridgestone Blizzak LM005 v rôznych rozmeroch, vrátane rozmerov 265/35 R20 a 265/30 R21 pre predné kolesá a 345/30 R21 a 355/25 R22 pre zadné kolesá. Partnerstvo so spoločnosťou Lamborghini podporuje firemný záväzok spoločnosti Bridgestone E8, vytvárať spotrebiteľskú a spoločenskú hodnotu ako spoločnosť ponúkajúca udržateľné riešenia.

Predchádzajúci článokProfesionálny postup výmeny oleja: ukážeme vám jednotlivé kroky
Ďalší článokLetná pneumatika Vredestein Comtrac 2 je víťazom testu