• Kumho Tire sa zúčastňuje svetoznámej série TCR ako oficiálny dodávateľ pneumatík.
  • Očakáva sa, že sponzoring globálnych motoršportových pretekov zvýši imidž značky Kumho.

Kumho Tire bude oficiálnym sponzorom série „TCR Europe“, čo výrazne posilní reputáciu výrobcu pneumatík.

Spomedzi globálnych podujatí TCR spoločnosť Kumho sponzoruje TCR Europe, TCR Denmark, TCR Spain a TCR Eastern Europe.

TCR 2022

Všetky podujatia TCR sa riadia rovnakými pravidlami, ktoré schválila Medzinárodná automobilová federácia (FIA). Zúčastnené vozidlá sú vybavené pokročilým systémom riadenia s 2,0-litrovými turbomotormi s výkonom až 350 koní a sekvenčnými prevodovkami na zvýšenie jazdného výkonu. Organizátori TCR zakúpili pre pretekárov pretekárske pneumatiky Kumho Ecsta S700 a W701, ktorými budú vybavené všetky zúčastnené vozidlá.

Vyhlásenia

Marcello Lotti, prezident skupiny WSC, povedal: ” Preteky v motoristickom športe sú skvelou príležitosťou na prezentáciu a testovanie pokročilých technológií vozidiel. Spoločnosť Kumho Tire vyvinula veľké úsilie, aby sa stala partnerom TCR. Tento záväzok sa odráža predovšetkým v kvalite produktu, ktorý sme teraz vyhodnotili a schválili.”

Paulo Ferreira, promotér TCR Europe, povedal: „Sme radi, že môžeme oznámiť túto spoluprácu. Teším sa na spoluprácu s Kumho Tire od budúcej sezóny. Používanie jedného typu pneumatiky v celej sérii je úplne logické rozhodnutie. Myslím si, že činnosť spoločnosti Kumho Tire je veľmi perspektívna vzhľadom na to, že v spolupráci s WSC a sponzormi seriálu vyrába jedinečnú pneumatiku TCR. Chcel by som poďakovať spoločnosti Hankook Tire za jej prácu počas sezóny 2021.”

„Spoločnosť Kumho je veľmi rada, že môže byť súčasťou tohto nového partnerstva so skupinou WSC,” povedal Tony Gangseung Lee, viceprezident pre globálny marketing spoločnosti Kumho Tire, „Toto partnerstvo využijeme na posilnenie nášho technologického imidžu v motoristickom športe a povedomia o značke na globálnom trhu.”

V roku 2018 bola spoločnosť Kumho oficiálnym partnerom pre pneumatiky prvého šampionátu TCR Korea Touring Car Championship. Spoločnosť Kumho sa dostala do popredia v oblasti pretekárskych pneumatík v roku 2007, keď ako prvá kórejská spoločnosť úspešne vyvinula prototypové pneumatiky pre preteky Formuly 1 (F1). Ako jediný kórejský výrobca pneumatík pre F1 s rozsiahlymi technologickými možnosťami a skúsenosťami slúži spoločnosť Kumho ako oficiálny partner pre pneumatiky na mnohých motoristických podujatiach v Kórei a na celom svete. To ešte viac posilňuje jej pozíciu globálnej značky pneumatík.

Vyberte si z našej širokej ponuky zimných pneumatík!

Predchádzajúci článokPeter Wright je novým šampiónom na MS sponzorovaných Toyo
Ďalší článokUskladnenie pneumatík: 7+1 tipov na profesionálne skladovanie