Spoločnosť Kumho je už známym účastníkom medzinárodného oceňovania svojich produktov, keďže získala nie jedno, ale dve ocenenia 2022 IF Design Awards v kategórii automobilov/vozidiel. Jeden pre novú vysokovýkonnú pneumatiku Kumho ECSTA HS52 a jeden pre najnovšiu budúcu bezvzduchovú pneumatiku Fin-Sread.

Novo predstavené pneumatiky Kumho ECSTA HS52 sú určené pre automobily prémiových značiek a športové vozidlá. Pevný blokový dezén behúňa pomáha udržiavať rovnomerný tlak na povrch vozovky, znižuje nárazy a hluk a zlepšuje komfort jazdy. Silné ramenné bloky zabezpečujú stabilitu a dobrú manipuláciu.

S rozvojom autonómneho riadenia sa auto mení z obyčajného dopravného prostriedku na mobilný životný priestor. Fin-Sread je nová bezvzduchová elektronická platforma pneumatík. Jej bezvzduchová konštrukcia pomáha znižovať nehodovosť tým, že eliminuje prepichnutie, zatiaľ čo nezávislé ovládanie každej jednotky maximalizuje jazdný komfort a stredová časť aktívne blokuje hluk.

Ceny IF, ktoré organizuje International Forum Design v Nemecku, patria medzi najprestížnejšie na svete. Spolu s cenami Red Dot a IDEA sú tieto 69-ročné ocenenia považované za jedny z najväčších svetových cien za dizajn. Víťazov vyberá nezávislá porota zložená z odborníkov na dizajn prostredníctvom komplexného procesu výberu, ktorý zohľadňuje dokonalosť dizajnu, ako aj inovácie, šetrnosť k životnému prostrediu, kvalitu, funkčnosť a pohodlie. V minulom roku získala spoločnosť Kumho všetky štyri hlavné svetové ceny za dizajn – nemeckú cenu iF, severoamerickú cenu IDEA, nemeckú cenu Red Dot a japonskú cenu Good Design.

Cho Mansik, vedúci výskumu a vývoja spoločnosti Kumho Tire, sa vyjadril nasledovne:

„So zrýchľujúcou sa elektrifikáciou vozidiel sa rýchlo vyvíja aj dizajn ich komponentov. Vyvíjajú pneumatiky, ktoré vytvárajú synergiu s ostatnými komponentmi a rýchlo prekračujú existujúce limity. Naše produkty naďalej odrážajú víziu a hodnotu spoločnosti Kumho orientovanú na budúcnosť.”

Vyberte si z našej širokej ponuky zimných, letných a celoročných pneumatík!

Predchádzajúci článokVýmena motorového oleja – všetko čo musíte vedieť
Ďalší článokPneumatiky Vredestein – záklaná výbava BMW Active Tourer