Značky pneumatik

VYBERTE SI ZO ŠIROKEJ PONUKY PNEUMATÍK FIRESTONE PRE VŠETKY ROČNÉ OBDOBIA NA ARSPNEU.SK

ZIMNÉ
PNEUMATIKY

LETNÉ
PNEUMATIKY

CELOROČNÉ
PNEUMATIKY

OBJAVTE PRODUKTOVÚ RADU PNEUMATÍK FIRESTONE,
KTORÉ SÚ PRISPÔSOBENÉ VAŠIM POTREBÁM

NAJPOPULÁRNEJŠIE ROZMERY FIRESTONE PNEUMATÍK
V NASLEDUJÚCOM ZOZNAME NÁJDETE NAŠE NAJPOPULÁRNEJŠIE ROZMERY

FIRESTONE
195/65 R15

FIRESTONE
215/65 R16

FIRESTONE
195/65 R15

FIRESTONE
195/65 R16c

HISTÓRIA SPOLOČNOSTI FIRESTONE

Značka Firestone sa už takmer 120 rokov spája s kvalitou a spoľahlivosťou. Ich pneumatiky sú navrhnuté a vyrobené pre dlhodobé použitie. Považujú sa za takmer najlepšie vo svojej triede, čo dokazujú mnohé nezávislé testy.

Spoločnosť bola založená v roku 1900 v Ohiu v USA. Henry Ford, dobrý priateľ zakladateľa značky, si vybral pneumatiky Firestone pre svoj vtedy revolučný model T, pričom si objednal najväčšiu a najvýznamnejšiu objednávku pneumatík v danom odvetví. Do polovice 50. rokov sa stala najvplyvnejším a najrozšírenejším výrobcom pneumatík na svete. S pneumatikami tejto značky sa vyhralo mnoho pretekov Formule 1 a Indy 500.

Koncom 80. rokov sa spoločnosť Firestone zlúčila s japonskou spoločnosťou Bridgestone, aby tieto dve spoločnosti s podobnými hodnotami mohli spoločne dominovať na trhu s pneumatikami. Spoločnosť Bridgestone je dodnes popredným svetovým výrobcom pneumatík Firestone.

Od roku 2014 ponúka zimné, letné a celoročné pneumatiky nielen pre osobné vozidlá, ale aj pre vozidlá SUV. Ponúkajú aj široký sortiment pneumatík pre dodávky, nákladné vozidlá a poľnohospodárske stroje.

Pneumatiky Firestone odrážajú aj vysokú kvalitu, ktorú ponúka spoločnosť Bridgestone, a preto je Firestone na trhu uznávanou značkou. Ich pneumatiky sa pohybujú v strednej až vyššej cenovej kategórii, čo zaručuje aj prvotriednu kvalitu.

Nie je preto náhoda, že sa táto americká spoločnosť s dlhou históriou zúčastnila na mnohých pretekoch, ako napríklad 24 hodín Le Mans, o ktorých bol tento rok natočený hollywoodsky film.